MENU

Cesta za titulem Universal Czech

29.01.2019 (16:09)

V soboru 26. 1. 2019 se ve skvěle vybaveném sportovním areálu ČZU konala soutěž Universal Czech, které jsme byli za partnery. Závod je koncipován tak, aby komplexně prověřil soutěžícího v různých dovednostech. Soutěž se skládala z 20ti disciplín. Cílem soutěžícího bylo splnit 15, aby dosáhl titulu Universal Czech.

Vzhledem k časovému pressu bez možnosti speciální přípravy na disciplíny a možná i na první pohled jejich velké obtížnosti, jsme barvy Bootcamps vyrazili hájit jen já s Petrem.  Cíl zněl jasně, jdeme sbírat zkušenosti, chceme si vyzkoušet nezvyklé disciplíny a pokud možno vše přestát bez zranění a velké újmy na sebevědomí.

Každý soutěžící dostal na začátku svojí score kartu, do které mu sympatické Universal girl v roli rozhodčích zapisovaly dosažené výkony.  Soutěžilo se ve dvou halách a bazénu. Sami zvažte, které disciplíny dáte s prstem v nose a které budou tak trochu výzvou.

1. FREESTYLE SWIMMING 100m – plavání – volný styl / M 90 s / W 150 s
  2. UNDERWATER SWIMMIMG – plavání pod vodou –  M 25 m / W 15 m
  3. WALL SQUAT – dřep u stěny – hold for 4 min.
  4. PLANK  – hold for 3 min.
  5. GYMNASTIC BRIDGE –  gymnastický most – hold for 2 min
  6. TOES TO BAR  – vznos na žebřinách – 60 s – M 10 / Ž 5
  7. PULL-UP OVERHAND – shyby nadhmatem – 60 s – M 20/ Ž 10
  8. ROPE CLIMBING  – šplh na laně – M bez přírazu / Ž s přírazem
  9. CZECH PUSH UPS –  české kliky na čas (dlaně z podložky) – 60 s- M 20 / Ž  20 (ženské)
  10. BENCH PUSH UPS – kliky mezi lavičkami – 60 s -M 40 / Ž  30
  11. PAPER PICK-UP CHALLENGE / A4 přeložená na výšku
  12. SHUTTLE SPRINT   M 20x15m / Ž 20x15m
  13. STAND-UP SIT-UPS  – leh-stoj – 120 s –  M 30 / Ž 20
  14. BURPEES JUMPS – angličáky – 90 s – M 30 / Ž 25
  15. JUMP ROPE – švihadlo snožmo – 120 s bez přerušení / 1 pokus / možnost vlastní švihadlo
  16. HAND STAND WALK  – chůze po rukou – min. 5 m
  17. LUNGE –  výpady – 400 m
  18. TRX OBLIQUE CRUNCHES – TRX přítahy nohou ve vzporu – 60 s – M 30 / Ž 30
  19. TRX PISTOL SQUATS – TRX dřep na jedné noze (L/P) – 120 s – M 2×30 / Ž 2×30
  20. TRX PUSH UPS – 60 s – M 20 / Ž 15

Všechny disciplíny byly splnitelné, nejméně soutěžících – vlastě pouze jeden – si poradili s výdrží v mostu. Dalšími disciplínami, kde“ padaly hlavy“ byly nejčastěji chůze po rukou a paper pick up challenge, díky tvrdému časovému limitu 100m plavání a shyby a díky jednomu pokusu paradoxně i relativně jednoduché skákání přes švihadlo. Splnitelnou, ale značně nechutnou disciplínou, kterou si každý nechal na konec, byly výpady na 400m, těžko napočítat kolik jsem jich udělali celkem, ale z 12ti minut nepřetržitých výpadů byly svalová horečka jak vyšitá.

Naše reprezentace ve výsledku dopadla lépe než bychom původně čekali.  Podařilo se nám vybojoval titul Univerzal Czech, kdy Petr splnil neuvěřitelných 18 disciplín, mě se jich podařilo 17. Petr také zazářil dílčím vyhlašovaným vítězstvím – nejlepší plavecký čas ze všech účastníků.

Těšíme se na další ročník v určitě v hojnějším počtu! Je pravda, že tyhle závody nejsou pro každého, ale pokud vám nestačí pouze medaile za proběhnutí cílem a máte rádi výzvy, příští rok se uvidíme na startu-;)