MENU

Babí léto ve velkém stylu - Podzimní soustředění 2019 - Šlovice

16.10.2019 (16:47)

Babí léto ve velkém stylu - Podzimní soustředění 2019 - Šlovice

Pro letošní podzim jsme zvolili lokalitu mimo okrajová pohoří ČR, kam se jezdí na soustřeďka nejčastěji. Byl to západní cíp Křivoklátska, konkrétně Resort Vyhlídka v blízkosti malé obce Šlovice. Víceméně zapomenutý kraj, pár vesniček, listnaté lesy se zařízlým kaňonem Berounky. Opět jako loňský rok nám vyšlo úplně úžasné počasí, dá se říci, že chvílemi bylo až moc teplo.

                      

Zahájili jsme ve čtvrtek večer pod Petrovým vedením, výběh po okolí a mapování terénu a pak lehké až středně náročné posilování na hřišti. Zdejší hřiště bylo zároveň jedním z důvodů, proč jsme zvolili tuto lokalitu, skvělý povrch, prakticky stále volné jen pro nás a pár metrů od pokojů. Večeře, nastínění plánů na nadcházející dny, přípitek místním pivem Bakalář a jde se spát.

Páteční ráno začínáme rozcvičkou v rychlejším tempu, zasloužená snídaně a pauza na trávení a jde se na první ostrou dopolední fázi. Čekal nás 6 x 1,4km okruh s zajímavým převýšením v předem daném tempu a k tomu klasické cviky s vlastní vahou kliky, dřepy s výskokem, vzpory a expander a boxování do lapy. Ke konci se stupňuje tempo, padají sázky a počty kliků létají vzduchemJ Když je dobojováno, dáme jídlo, kafíčko a tolik oceňované osobní volno, protože odpoledne se pokračuje.

Začínáme technickými cviky na podporu správného provedení výpadu, k tomu bříško a všichni se pak velice blízce seznamujeme s kulatým nesmyslem zvaným medicinbal - odhody, kruháček a samozřejmě válení fascií. Večeře je brzo, protože jak se setmí, vyrážíme na bojovku. Je to vlastně noční orienťák s hledáním indicií a luštěním tajné zprávy. Strategie jsou různé, mnozí litují svého postupu na kontrolách, zbytečných kilometrů a překonaných plotů, ale nakonec se všichni dostávají do cíle i s hledanou tajnou zprávou. Tomáš s Milanem vyhrávají s náskokem s časem 52:28. A za nimi s nepatrným rozdílem Ivča, Martin a Láďa 57:31 vs. Míra a Jarda 57:38. Ano přesně tak 7 sekund mezi druhým a třetím místem. U piva povyprávíme a pátek za námi.

       

Sobota je klasicky ve znamení soutěží. Ranní rozcvička volnější, zdravíme slunce, které nám dá ještě dnes zabrat a po úžasné snídani se jde na věc. Individuální disciplíny, podle kterých se bude nasazovat do odpoledních týmovek. Jsou to skok z místa, odhod medíkem, výdrž ve vráně, člunkáč, 100 plavání (ano, máme tu bazén!!!!) plavání pod vodou a běžecký kros. Není tu nikdo, kdo by výrazně dominoval, pořadí se prolíná a každý si zlepší náladu na nějaké disciplíně. Bazén je trochu studenější a obrovské uznání Mírovi a Ivče, kteří tam vlezli jako první a odstartovali tak otužování celé skvadry! Všichni se nakonec v té cituji: „odporně“ ledové vodě vykoupou a patří jim nejméně dva place nahoruJ Stejně jsme se pak při krosu podél Berounky zahřáli.

     

 

Odpolední týmovky jsou za odměnu i za trest. Zmáčknout se pro výsledek týmu je přece jen něco jiného než jet na sebe, těžce se bojuje, pořadí se přelévá a nakonec končíme remízou, kdy tým Píchavek – Milan, Ivča, Martin a Láďa díky násobku bodů z poslední disciplíny dorovná Járu, Petra, Tomáše a Míru a celé soutěžení skončí remízou. Disciplíny byly pestré, jen koukněte na fotky! Večer náleží odpočinku a pasivnímu sportu, triatlonový nadšenci sledují ikonický Ironmana z Havaje a zbytek osazenstva se jde vyrelaxovat do wellness. Saunu, vířivku, sníh a ledový bazének si užijeme na 100%.

   

   

Po sobotním nasazení se dá o příjemné nedělní rozcvičce jen polemizovat, ale dali jsem jí! Dopolední zvířátka rozbijí snad každého a při posledním velkém kruháči už hrabeme daleko za rezervami.  Zachraňuje nás oběd- pro tvrďáky co mají trávení snů je to svíčková s karlovarským a pro uvědomělé s vidinou odpoledního výklusu je tu o něco lehčí kuřátko.  Odpolední cíl už běhu-jdeme na pohodu. Je to spektakulární cesta podél Berounky k zřícenině hradu Týřov, viděli jsme tady na obrázku bájného Salamandra o kterém se nám zmiňovala páteční šifrovačka a v reálu stádo muflonů, což byla taková pěkná tečka za tím naším soustředěním, opakuji což byla takové pěkná tečka za tím naším soustředěnímJ

   

Shrnuto podtrženo, nadstandartní ubytování, stravovaní a vybavení resortu. Klidný a relativně zapomenutý kraj, kde jsme nebyli ničím a nikým omezeni. Říjnové počasí počasí z říše snů a to nejlepší: skvělí lidé, kteří se nebojí se trochu naložit a strávit víkend tak nějak netradičněJ

Ivčo, Míro, Láďo, Jardo, Martine, Petře, Tome, Milane díky za krásný víkend!!!

Díky, že jste byli s námi!!!

Michal

PS: Pro jarní soustředění zkusíme zvolit víkendový model – s začátkem v pátek brzo odpoledne. Ačkoli plány se mění, můžete se připravit se na dubnový termín a Vysočinu. Určitě dáme co nejdříve vědět.