MENU

Jarní soustředění Bootcamps aneb dvakrát do stejné řeky.... , ale o Klínech to neplatí

3.05.2019 (14:42)

Jarní soustředění Bootcamps aneb dvakrát do stejné řeky.... , ale o Klínech to neplatí

Jarní soustředění Bootcamps, navázalo na myšlenky podzimního soustředění a tedy obnovení tradice společných vícedenních akcí ve stylu Bootcamps. Dvojnásobná účast oproti podzimu 14 (+2) kousků nás velice potěšila. Kluci byli v totální přesile, o to větší uznání patří oběma holkám Alče a Míše, které se staly pro pánskou většinu plnohodnotnou konkurencí a zároveň svou elegancí zjemnily charakter celé skupiny. Z hlediska lokalit bylo nejvíce účastníků z Divoké Šárky, poté ze Záběhlic a nesmíme zapomenout na ostřílené bootcampáky, kteří ačkoli v současnosti nechodí na tréninky, na soustředění si čas našli:-)

(začátkem se omlouváme za souvislý text, obrazová příloha bude doplněna, jak jen to bude možné, několik fotek najdete na našem FB profilu)

Podruhé jsme využili jako lokalitu oblast Klínů v Krušných horách, necelých 100km od Prahy. Sportovní centrum na vrcholu sjezdovky nabízí obrovskou variabilitu tréninků a terénů, takže velká většina akce se odehrála v okruhu 1km od hotelu, což bylo z hlediska logistiky pomůcek i pití velice příjmené.

Ve čtvrtek sraz na hotelu, vybalit pomůcky a v šest jsme se mohli pustit do úvodního podvečerního tréninku. Na 4 km volného klusu se silovým stanovištěm a krásnými výhledy jsme navázali malým kruháčkem ve stylu tabaty. Pohodové protažení a kompenzační cvičení se protáhlo až do večeře, kde jsme oficiálně zahájili a představili program následujících dní.

V pátek načínáme nabitý tréninkový den, čtvrteční vysoké teploty zůstávají, ráno v 6:00 je už 13°C, rozcvičku v 7:30 je tedy možno absolvovat v kraťasech. Rozcvička vyloženě zahřívací - trocha běžeckých cvičení, lehké zatížení na svahu sjezdovky a pozdrav slunci, který jsme poctivě několikrát odcvičili. První část dopoledne nás čekají dvě stanoviště, na jednom půlka skupiny mává s kettlebelly pod vedením Petra, na druhém s Michalem jedeme frekvenci na žebříku a statické výdrže všeho druhu. V druhé části nás čeká oblíbená hra – Kalokaghatia – úkolem je vyřešit logický úkol – máš ho dobře, běžíš na okruh -nemáš, dáš si angličáky a běžíš taky. To vše v deseti kolech. V místě, kde se řeší úkoly skoro je cítit slaninka, jak se všem škvaří mozkové závity!! Úspěšnost je různá, soutěžící zvládnou celý proces v rozpětí 50:25 a 1:17:12. Nejzdatnější je Ivan v závěsu o 3 vteřiny Petr P a po půl minutě za nimi Petr A.

Ochutnávka textových úkolů, které si můžete vyřešit:

  1.  Syn otce mé dcery je můj? A)otec   B)syn   C)dědeček   D)bratr    C)synovec
  2.  Doplňte číselnou řadu: 1-2-5-14-41-122-?

Odpolední program zahrnuje 3 stanoviště s výběhy schodů, cvičení s medicinbalem, cvičení s expandery a TRX. Po této náloži je už třeba se rozdělit na dvě skupinky podle aktuálního stavu. Jedna vyrazila na běžecký výlet k elektrárně, druhá se věnovala kompenzačnímu cvičení a nácviků správného dýchacího stereotypu. Dovnitř na večeři nás zahnal zdvihající se vítr a jemné mrholení, které později přešlo v liják a krásnou bouřku. Prostě ideální počasí na noční bojovku:-)  tady je na místě velké uznání všem, kteří vyrazili hledat v týmech indicie (8 kousků) umístění v okolí, které jim měli dát hledané slovo. Pokud Vám zde sepíšu všechny indicie:

 moře – slon – čaj – rupie – severní polokoule – commonwealth - buddhisté 70 %, hinduisté 15 %, křesťané 8 %, muslimové 8 % - Kolombo(Kotte)

napadne Vás které slovo hledáme?

zřejmě se to nezdá tak těžké, ale pokud vezmete v potaz zákaz internetu, počasí, tmu a převýšení v okolí, i relativně jednoduchá bojovka se může proměnit v boj o přežití. Naštěstí tréninky zocelení účastníci mají tuhý kořínek a všem týmům se podařilo rozluštit hledané heslo a bezpečně se navrátit do hotelu. Akorát včas na večerku:-)

Sobota se nesla v soutěžním duchu. Ranní ostřejší rozcvičku na umělé trávě tenisového kurtu si vzala na starost Míša, byla delší a náročnější než v pátek a už za typického horského počasí mlhy a 5°C a tedy i krásně kontrastní oproti pátečnímu sluníčku. Sobotní program byl pak vyhrazen soutěžím. Dopoledne individuální OCR Bootcamps Challenge a odpolední týmovky. Letošní trat OCR závodu byla natočena v okolí hotelu, dráha v kopci o délce 450 m skýtala několik překážky, na kterých bylo třeba podlézat, vylézat, přeskakovat, nosit zátěž, obíhat, podbíhat, dělat angličáky a krátký úsek překonat specificky na kraba:-) To vše v soutěžním kontaktním stylu jeden na jednoho, později na jeden proti dvěma či třem ve skupinách a pak ve finálovém pavouku. Borci co se dostali v pavouku do semifinále a do následných bojů o první a třetí místo, běželi trat dokonce šestkrát!!!! Makalo a fandilo se na 100% kvůli chatrnému zábradlí i přišel nějaký ten pád, když se nadržení závodníci nemohli dočkat startu:-) Ze 14ti účastníku si nejlépe s nástrahami trati a soutěžní strategií poradil Milan, druhé místo získal Petr P. a třetí uhájil v souboji s Láďou  Ivan.

Odpoledne přišli na řadu týmové soutěže, kdy dva vyrovnané týmy nasazené podle ranních výsledků svedly nelítostné bitvy v sedmi různorodých sportovních disciplínách.  O jednotlivých disciplínách se není třeba rozepisovat, fotky řeknou více a proto si vystačíme s konstatováním, že tým pod vedením Alči vyhrál v ručkování, visu ve shybu a výdrže u stěny. Tým Míši zvítězil v disciplínách – stromová štafeta,  odhody břemene, týmové kliky a finálové soutěži hod a běž, čímž zvítězil v týmovkách za stavu 4:3. Podvečer patřil už relaxaci, někdo stihl masáž, někdo saunu a večer jsme se královsky pobavili u společenské hry Time’s Up. Naučili jsme se také mnoho nového, třeba že Robinson Crusoe objevil Ameriku, Bratři Grimmové postavili první letadlo a Kurt Cobain založil tradici novodobých olympijských her:-)

Vedení nedělní rozcvičku si rozdělili Michal s Míšou. Po ní a snídani nás už čekal den spíše běžecky zaměřený. První byla běžecká soutěž na přesnost: Vylosuj a běž na 8x500m. Soutěžící si mohli zvolit ze dvou pytlíčku, rychlého 3:40 – 5:00/km a pomalejšího 4:30 – 6:30/km. Kombinace obou dvou byly povoleny. Někdo se po losování radoval, jiný spíše brečel:-) Nejlepší absolutní rozdíl zaznamenal Petr P. 19 vteřin dohromady ze všech rozběhu a hned za ním se umístil Jirka s 22 vteřinami. Druhá část dopoledne už byla spíše silová, pro účastníky byl připraven megakruháč o 14ti stanovištích s pomůckami o třech kolech – krásné to doladění všech svalových partií, ve kterých zbývala ještě nějaké energie. Po obědě se část osazenstva musela loučit a odejížděla zpět do Prahy, zatímco ti co nespěchali měli v plánu závěrečný sportovní program a to „regenerační“ výběh na „blízkou“ rozhlednu Jeřabina. S pohodového výletu se jednak kvůli kalamitě, které poházela stromy přes cestu a také lehkému bloudění stal plnohodnotný běžecký – až překážkový trénink, v trvání dvou hodin, v délce 11,5km s převýšením 400m. Počasí náš naštěstí podrželo a rozhledna nás odměnila výhledem do krajiny. Zpět na hotel, sprcha, lívance a kafíčko a v 17:00 odjíždíme z Klínů domů.

Shrnuto podrženo, pestrý program, hodně dřiny, skvělí lidé, oproti původní předpovědi milostivé počasí a určitě máme na co vzpomínat.

Děkujeme všem účastníkum:

Alče, Láďovi, Mírovi, Jirkovi, Igorovi, Milanovi, Martinovi, Pavlovi, Ivanovi, Richardovi a triu Petrů A., P., S., za skvělé výkony, doboru náladu, zajímavé poznámky, proč zrovna toto cvičnení nemohou udělat :-), houževnatost, kterou prokázali a hlavně za to, že se toho nebáli a přijeli se dobrovolně zničit a zároveň nabít!

Začínáme spřádat plány na podzim, takže buďte ve střehu!!!

Michal