MENU

PůlMÁRAton 2018 výsledky

29.10.2018 (11:25)

PůlMÁRAton 2018 výsledky

Poslední říjnový víkend a parta nadšenců se schází na parkovišti u koupaliště Džbán. Státní svátek a kulaté výročí vzniku Československé republiky dodávají našemu pátému ročníku půlmáratonu punc exkluzivity. Bohužel počasí není úplně nakloněno našim plánům a panují tvrdé podmínky. 3 °C nad nulou a vytrvalý déšť a vítr, to bude kulisa dnešní akce.

Jak říká již zlidovělé rčení, neexistuje špatné počasí, jen špatně oblečený běžec - Platí dnes na 100%.

Na start našeho závodu se staví čtyři borci. Máme zde Petra a Hanku, kteří obhajují loňská prvenství v kategoriích a Láďu s Petrem, kteří reprezentují skvělou úroveň a houževnatost členů zdejší bootcampácké lokality. Start se drobně opožďuje, protože Petrovi A. je porce závodu málo a pro jistotu se rozjíždí na kole, ale těsně po desáté je vše připraveno a ředitel závodu Mára (zároveň trasér a časoměřič) spouští stopky a naše neohrožená čtveřice se vydává na trať. Startovní pole se zanedlouho půlí, vpředu běží Hanka s Petrem S. a za nimi Petr A. s Láďou. V závěrečných kilometrech Petr trhá Hanku a dobíhá si opět pro prvenství v čase těsně pod dvě hodiny. Druhý Petr s Láďou si dělí 2 místo. Výsledné časy výrazně ovlivnily klimatické podmínky a rekordy trati zůstaly daleko. Rychle zvládáme vyhlášení a spěcháme do tepla blízké restaurace Šárka na trochu vývaru a čaje.

 

Velké poděkování patří opět především řediteli a otci závodu Marku Bublíkovi, dále podpůrnému týmu Petr a Michal, zajišťovatelce občerstvení Blance, nadšené divačce Alče a hlavně závodníkům za to, že se toho nebáli a dali si do těla.

Dovolím si konstatovat, že podmínky letošního ročníku už nemohou být horší. Tedy příští ročník to musí být v porovnáním s tímto paráda, určitě bez deště a účastnický rekord. Budeme se na Vás těšit.

Fotodokumentaci najdete na našem FB profilu;-)

Za tým Bootcamps,

Michal

Muži

1

Petr Soukup

1973

1:58:54

2-3

Ladislav Voců

1975

2:21:59

2-3

Petr Aubrecht

1972

2:21:59

Ženy

1  

Hana Švarcová

1982

2:02:42