MENU

Spring PUSH UP madness

12.03.2019 (13:35)

Spring PUSH UP madness

KLIK. Základní, efektivní, bezpečný a možná nejpoužívanější cvik pro rozvoj a zpevnění horní části těla.  Zapojí se při něm samozřejmě i střed těla a dolní končetiny. Používá se opravdu od pradávna, kdy sloužil k rozvoji síly při vojenském tréninku. Můžete ho cvičit prakticky kdekoli, bez potřeby dalšího vybavení či nářadí. Má mnoho variant a modifikací, ať už pro toho, kdo si chce jeho obtížnost zvýšit, nebo naopak pro toho, kdo cvik potřebuje odlehčit  a používá ho pro zlepšení zdravotně orientované zdatnosti či návratu do plného zatížení po zranění nebo nemoci.

V minulých týdnech pronikly i mezi laickou veřejnost informace o studii (Yang et al., 2019), která dává do souvislosti  počet kliků, které jedinec udělá za sebou a rizikem srdečního onemocnění.  U mužů, kteří zvládli 40 kliků za sebou, bylo riziko srdečního onemocnění o 96% nižší, než u mužů, kteří za sebou udělají méně než 10 kliků.

Vezmeme si z toho příklad a zveme Vás na otevřený trénink zaměřený na kliky na Letnou.

Spring PUSH UP madness – Letná - 3. 4. 2019 – 18:00

Vůbec nemusíte být členy, můžete přijít nad rámec svého členství.

Pokud přijdete na šestou, čeká Vás trénink/výzva Spring PUSH UP madness, kde si pod vedením našeho trenéra Láďi dáte rozcvičku a pak 30 či 60 minut kliků, kdy bude vaším úkolem na začátku každé minuty udělat Vámi zvolený počet kliků. Samozřejmě soutěžíme, Vaším cílem je jich udělat co nejvíce, počty správně provedených kliků* zapisujete do připravené skóre katry. Ženy mohou zvolit dámské provedení kliku.

Další vloženou vedlejší soutěží je počet kliků za sebou bez pauzy. Ideální pokud se chcete na hlavní soutěž „rozcvičit“, pro příchozí či Váš doprovod. Provedení kliku je stále stejné* platí zde však, že pauza v horní ani dolní poloze kliku nesmí přesáhnout dvě vteřiny.

Po akci si dáme společné protažení a nějaké ovoce na doplnění energie. Přijdou za námi trenéři z ostatních lokalit a kdo bude mít chut, může s námi posedět na zahrádce u Letenského zámečku.

Akce je bez zázemí, o odložené věci se ale bát nemusíte, budeme je hlídat. Doporučujeme přijít ve sportovním oblečení a vzít si sebou pití. Místo srazu na Letenské pláni, uvidíte nás podle vlajek.

Každý účastník obdrží malý dárek ve formě Bootcamps náramku, nejlepší KLIKAŘI a KLIKAŘKY mohou vyhrát vouchery BOOTCMAPS, stejně jako všichni soutěžící na závěr v tombole. Určitě tedy neodejdete s prázdnou:-)

Budeme se těšit na akci,

team Bootcamps

 

*Účastník zaujme polohu ve vzporu ležmo, kdy dlaně směřují vpřed a chodidla opřená o zem jsou vzdálená na šířku pánve. Tělo je srovnané, neprohýbá se v bedrech. Z této polohy se účastník spouští do polohy kliku, kde se lehce dotkne čočky (výšky 5cm), která je položena na zemi pod hrudníkem. Z této polohy se opět dostává do polohy vzporu ležmo. Cvičení přeruší, když se začne prohýbat nebo vysazovat, případně, když se už neuzvedne do napnutých paží.

 

Zdroje: Yang J, Christophi CA, Farioli A, Baur DM, Moffatt S, Zollinger TW, Kales SN. Association Between Push-up Exercise Capacity and Future Cardiovascular Events Among Active Adult Men. JAMA Netw Open. 2019 Feb 1;2(2)