MENU

Časté dotazy

Je bootcamp pro mě?

Bootcamp je opravdu pro každého. Stačí mít chuť anebo odhodlání něco pro sebe udělat. Není v žádném případě potřeba být již hotový sportovec nebo mít jiné pohybové průpravy. Jediné, co je potřeba, je udělat si registraci na první zkušební lekci zdarma a pak už sami zažijete a pochopíte, jak úžasně zábavné a efektivní zároveň cvičení může být.

Jakou variantu bootcampu si mám zvolit?

Naše produkty jsou srovnány podle náročnosti od nejjednodušího k nejtěžšímu jako Bootcamp Vital, Original, Extreme. K rozhodnutí, který si zvolit Vám mohou pomoci popisy jednotlivých typů tréninku na webu, ale pokud si nejste jisti, proberte Vaše pochybnosti před začátkem hodiny s instruktory, oni Vám doporučí, který program je pro Vás nejvhodnější.

Jak vypadá typický Bootcamp Original trénink?

Neexistuje žádný typický trénink. Každý instruktor je jedinečný a každá lekce také. Jedno je jisté, každá lekce je dost rozmanitá na to, aby se vaše mysl a tělo nenudily. Celý trénink je naplánován tak, abyste si zlepšili svoji vytrvalost, rychlost, obratnost, sílu a to ještě navíc zábavným a zajímavým způsobem. Zaručujeme, že některá cvičení budou pro vás zcela nová. Základní skladba tréninku obsahuje různé formy zahřátí po nichž následují rozcvičení a protažení. Hlavní část lekce trvá přibližně 50 minut a obsahuje odlišné způsoby individuálního cvičení, cvičení ve dvojicích anebo týmovou formu cvičení. Závěrečná část lekce je věnována kompenzačním cvičením, protažení a uvolnění.

Jak vypadá Bootcamp Extreme?

Bootcamp Extreme se zaměřuje na dosažení maximálního rozvoje všech dovedností účastníků, na vývoj běžeckého výkonu, rychlosti a vytrvalosti společně s rozvojem silových, obratnostních a dovednostních schopností. Trénink je šitý na míru na základě zhodnocení instruktorů, začíná mírnějším tempem s vysvětlením instruktorů, čeho je třeba dosáhnout, co je cílem hodiny. Začátečníkům se tento program nedoporučuje, ale nebojte se, i pokročilí si mohou snížit frekvenci tréninku, pokud se na to zrovna necítí. Terén je smíšený – asfaltová cesta, tráva, pole, překážky, prostě tak, jak je potřeba k opravdu těžkému tréninku.

Existuje minimální věk pro účast na tréninku?

Ano. Věková hranice je 15 let na to, aby bylo možné se zúčastnit našich tréninků. V případě neplnoletosti je potřeba písemný souhlas rodičů.

Musím se poradit s lékařem, než se zúčastním Bootcampu?

Ne, porada s lékařem není nutná. Samozřejmě je dobré znát svůj zdravotní stav a na základě toho se rozhodnout k účasti na tréninku.

Musím být super-fit?

Ne, ale musíte být odhodláni si zlepšit svou fyzickou kondici. Nebojte se, pokud vám chybí motivace - jsme tady proto, abychom Vám s tím pomohli. S námi si zacvičí opravdu každý.

Musím absolvovat nějaké speciální fitness posouzení, než začnu?

Ne, jednoduše se přidejte k nám během první zkušební bezplatné lekce. Pokud se sportováním začínáte po pauze či si tolik nevěříte, hodně našich členů začíná s Bootcamp Vital a dále pak přecházejí do náročnějších programů. Pokud si nejste jisti, proberte to ještě před začátkem hodiny s instruktory, oni Vám doporučí, který program je pro Vás nejvhodnější.

Jsem registrovaný na webových stránkách, musím si svůj první volný zkušební trénink rezervovat online?

Ne, jakmile jste se zaregistrovali on-line, můžete si vybrat z rozvrhu libovolnou hodinu a přijít. Před začátkem lekce je pouze potřeba instruktorovi sdělit přidělené ID číslo pro kontrolu a evidenci a informovat ho, že jste na své první lekci. Číslo ID získáte po on-line registraci.

Musím se registrovat?

Ano. Registrovat se musíte, protože díky registraci získáte ID číslo, které je potřeba před tréninkem nahlásit trenérovi.

Je nutné si lekci rezervovat?

Na naše lekce není potřeba dělat žádné rezervace, stačí mít pouze svoje aktivní ID číslo a pak už jen přijít.

Jak je to se zázemím v lokalitách, kde jsou tréninky?

BOOTCAMPS zajistil ve všech lokalitách, kde probíhají naše tréninky kvalitní zázemí. Jedná se vždy o soukromou šatnu nebo veřejnou šatnu, kde jsou skříňky pro možnost uschovat si své oblečení a cennosti. Součástí každého zázemí jsou také sprchy a toaleta.

Co bych měl/a mít na sobě? Potřebuji nějaké speciální vybavení?

Pár kvalitní venkovní běžecké obuvi je vše, co skutečně potřebujete. Módní boty nejsou vhodné, protože poskytují jen malou podporu nebo malou přilnavost a riskujete zranění. Dále pak sportovní nebo jakékoliv tričko, ve kterém se cítíte pohodlně a šortky/tepláky nebo legíny jsou ideální. Během některých cvičení si lehnete na zem, takže připravte se i na možnost, že se trochu zašpiníte - to je součástí zábavy! Bohužel nemůžeme zaručit počasí, ale můžeme zaručit, že makat budeme vždy a na konci každé lekce budete určitě zpocení, takže je lepší mít sebou i něco teplého až se budete protahovat. Někteří lidé také rádi nosí lehké základní vrstvy, jako čepice a rukavice během zimních měsíců. Veškeré další vybavení nutné ke cvičení bude zajištěno našimi instruktory.

Jak dlouho trvají lekce Bootcamps?

Všechny programy trvají 75 minut.

Bude na mě někdo křičet?

Ne, nikdo nebude křičet přímo na Vás. Nicméně, naši instruktoři se budou snažit skupinu povzbuzovat, aby byla co nejvíce motivovaná, a aby ze sebe každý vydal všechno, co může. Ve skupině je vždy přátelská atmosféra a navzájem se všichni snaží povzbudit a podpořit. A koneckonců naši instruktoři jsou tu pro vás, abyste Vy dosáhli lepších výsledků, takže se není čeho bát.

Kde můžu uschovat své cennosti?

V každé lokalitě, kde BOOTCAMPS provozuje svoje tréninky máme zajištěné zázemí, kde je možné si ponechat svoje oblečení a osobní věci. Pouze je potřeba myslet na to, že žádná skříňka ani šatna nejsou trezor.

Musím si přinést svou vlastní lahev s vodou?

Ano, můžete / doporučujeme, abyste si přinesli vlastní nápoj.

Prší / sněží. Bude tedy probíhat lekce BOOTCAMPS dnes?

Trénujeme za všech podmínek, dokud to považujeme za bezpečné. Přizpůsobujeme styl tréninku / cviky veškerým okolním podmínkám kolem nás. Zrušíme-li nějakou lekci, budeme všechny členy informovat s předstihem co nejdříve. Pro jistotu doporučujeme, abyste si zkontrolovali aktuální informace na našich webových stránkách před tím, než vyrazíte na trénink.

Mohu si vzít kamaráda s sebou na lekci, pokud se ještě Bootcampu nikdy předtím nezúčastnil?

Ano, váš přítel se může zúčastnit zkušební lekce zdarma. Ideální je, pokud se před začátkem stihne registrovat on-line, aby měl již svoje ID číslo.

Mohu využít jiné lokality / lekce, než té, na kterou jsem se registroval/a?

Ano můžete. Registrujeme pouze Vás a ne Vaši lokalitu.

Na jak dlouho mohu pozastavit své členství?

Členství lze přerušit na nejméně 1 měsíc a nejdéle na 6 měsíců. Vaše členství poté automaticky restartujeme 1. den po skončení přerušení.

Mohu přenést členství na jinou osobu, pokud ho nadále nemohu využit?

Ne, členství jsou určeny pouze pro osobní použití a jsou nepřenosné.

Jsem těhotná, mohu nadále trénovat v Bootcamps?

Nedoporučujeme trénovat po prvním trimestru, ale můžeme na vaši žádost pozastavit Vaše členství po dobu 12 měsíců a v tréninku můžete pokračovat po porodu.

Mohu zrušit své členství kdykoliv?

Podmínkou pro ukončení členství je platnost členství po dobu 3 měsíců a je potřeba dodržet pravidlo jednoho výpovědního měsíce, během kterého je stále možné tréninky navštěvovat. Nabízíme také měsíční členství, které je finančně méně výhodné, ale poskytuje absolutní flexibilitu. V budoucnu lze tento druh členství změnit na základní formu členství, jehož platnost je minimálně 3 měsíce.

Jak je moje platba vypočtená, kdybych se připojil v polovině měsíce?

Pokud se k nám připojíte kdykoliv v průběhu měsíce, budeme Vám účtována poměrná částka za zbývající dny v měsíci.